Chmury nad małymi i średnimi firmami

Cloud computing opanowuje powoli wiele sfer ruchu internetowego, od rozrywki, przez nasze prywatne dane, pocztę, aż po dzielenie danych pomiędzy pracowników ogromnych korporacji. Dzierżawa teleinformatyczna takiej struktury daje wiele możliwości i pozwala zaoszczędzić na wykorzystywaniu zasobów i utrzymaniu cyfrowej infrastruktury.

Dotychczas klientami usług w chmurze były duże korporacje chcące zaoszczędzić na infrastrukturze Microsoft Exchange, lub udostępniając wirtualne maszyny.
W małym przedsiębiorstwie, w związku z mniejszą liczbą pracowników, ujednolicenie serwisu przez wykorzystanie aplikacji w chmurze nie jest już takie istotne.
W interesie mniejszych i średnich firm leży jednak zainteresowanie korzystaniem z wirtualnych serwerów, których miesięczny koszt utrzymania może zamknąć się w kwocie kilkudziesięciu złotych.  Pomocne mogą się także okazać rozwiązania dotyczące wyspecjalizowanych programów, dostępnych jedynie zdalnie - na serwerze, lub uruchamiane w przeglądarce. Są one nie tylko tańsze niż zatrudnienie specjalisty, czy kupno odpowiedniego sprzętu, ale także bardziej bezpieczne, gdyż klient sam może określić stopień kontroli i administracji chmurą.
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013-2014 TelcoNet.pl

Projekt i wykonanie: Aplikacje internetowe - Entim