Firefox 62 liderem polskiego rynku przeglądarek z obsługą TLS 1.3

Badania przeprowadzone przez firmę hostingową nazwa.pl, bazujące na analizie ponad 600 tysięcy obsługiwanych przez spółkę serwisów WWW, wykazały, że poprzednia wersja przeglądarki - 61 - została już zaktualizowana do najnowszego wydania przez 90% użytkowników. Tym samym Firefox 62 jest obecnie liderem wśród przeglądarek obsługujących najnowszy standard TLS 1.3, służący do szyfrowania transmisji danych.
Wyznaczony przez IETF - Internet Engineering Task Force - standard TLS 1.3, oznaczany także jako RFC8446, jest szybszy i odporniejszy na ataki z zewnątrz niż jego wcześniejsza wersja. Najnowsze zabezpieczenie wdrożyli już światowi liderzy technologiczni, tacy jak: Cloudflare, Google czy Facebook, oraz polska firma nazwa.pl.

Niezwykle ważne jest to, że zarówno Mozilla, jak i Google dostosowują swoje przeglądarki do najwyższych standardów bezpieczeństwa. Dzięki temu polscy internauci mogą korzystać z najnowszych i najbezpieczniejszych rozwiązań."
Niebawem dane te ulegną zmianie, gdyż do wprowadzenia pełnej obsługi TLS 1.3 przygotowuje się Google Chrome. Obecnie jest ona dostępna w wersji eksperymentalnej (draft 28), jednak aby korzystać z tej funkcjonalności, należy ją aktywować w ustawieniach przeglądarki, na co decyduje się niewielu użytkowników. Najbliższe wydanie Chrome 70 według kalendarza planowane jest na 16 października 2018 r.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013-2014 TelcoNet.pl

Projekt i wykonanie: Aplikacje internetowe - Entim