Jaki będzie rok 2019 dla polskiej branży IT?

 Ubiegły rok w polskiej branży IT przyniósł 32,6 mld zł przychodu. PMR przewiduje, że w 2019 r. dynamika wzrostu powinna wynieść około 4,8 proc., co oznacza szacunkowe przychody na poziomie 34,2 mld złotych. O trendach w nadchodzącym roku dla polskiej branży IT opowiada Robert Strzelecki, prezes zarządu Grupy Kapitałowej TenderHut, najszybciej rozwijającej się firmy IT w Polsce.

W dobie globalizacji przed polskimi firmami otworem stoją rynki światowe. Ma na to wpływ kilka aspektów. Przede wszystkim rodzimi programiści cieszą się bardzo dużym uznaniem na całym świecie. Co roku Polska zajmuje wysokie miejsca w światowych rankingach. W dodatku biorąc pod uwagę koszt polskiego programisty na tle globalnych stawek, firmy znad Wisły nadal są konkurencyjne.

 


– Ciekawym kierunkiem pozyskania zleceń jest Japonia. Jest to rynek bardzo konserwatywny i każda zmiana na nim jest prawie rewolucją. Obecnie większość systemów na rynku japońskim to systemy stare (legacy) i są utrzymywane w metodykach ciężkich. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wszystkie kwestie związane z programowaniem zwinnym, a firmy europejskie postrzegane są jako jedne z najlepszych w tym obszarze. W dodatku jest to trzecia gospodarka na świecie z bardzo dużymi brakami kadrowymi. Biznes w Japonii oparty jest na relacjach, przywiązaniu do protokołu oraz dużej dawce cierpliwości. W ubiegłym roku nawiązaliśmy tam pierwsze relacje, w tym roku ponownie pojawimy się w Japonii z misją gospodarczą. Mimo, iż sam proces pozyskania kontraktu jest wieloetapowy i czasochłonny uważamy, że warto angażować swój czas w budowanie trwałych relacji opartych na zaufaniu i profesjonalizmie – komentuje Robert Strzelecki, prezes TenderHut.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013-2014 TelcoNet.pl

Projekt i wykonanie: Aplikacje internetowe - Entim