Polacy zarejestrowali 285 tys. nowych domen .pl

Raport NASK za drugi kwartał 2015 przynosi informacje o dynamicznym wzroście stanu rejestru. Na koniec czerwca 2015 r. w rejestrze było już 2 593 474 nazw, co oznacza wzrost wobec pierwszego kwartału o 53 512 nazw i jednocześnie ponad 2% dynamikę przyrostu kwartalnego, która była najwyższa od 3 lat. Regularnie rośnie też ilość nowych rejestracji domen .pl – w okresie
kwiecień - czerwiec br. przybyło 285 003 nazw domeny .pl.

Po bardzo dobrych wynikach nazwa.pl osiągniętych w pierwszym kwartale 2015 roku, NASK komunikuje dalsze umacnianie się krakowskiej spółki na pozycji lidera rejestracji domen w Polsce.
Z udziałem rynkowym na poziomie 31,51% firma osiągnęła historycznie najwyższą dynamikę nowych rejestracji. W okresie od kwietnia do czerwca br. co trzecia domena polska zamawiana była za pośrednictwem nazwa.pl.

Nowością jest pojawienie się OVH SAS w raporcie NASK prezentującym kwartalne wyniki osiągane na polskim rynku domen.

W zakresie obsługi abonentów rejestru domen polskich, nazwa.pl ma udział 23,80% spośród ponad 976 tys. abonentów domeny .pl. Wzrost liczby abonentów jest potwierdzeniem skutecznej strategii firmy oraz wskazuje na preferencje klientów w zakresie wyboru wiarygodnego rejestratora domen.

 

 

Realizacja długoterminowej strategii przyjętej na lata 2015-2017 przebiega zgodnie z założeniami
i pozwala spółce osiągać zakładane cele.
Obecnie nazwa.pl jest najszybciej rozwijającą się polską firmą hostingową i rejestratorem domen, a długofalowe działania strategiczne przekładają się na regularny wzrost, jaki notujemy we wszystkich kluczowych dla nas kategoriach – komentuje Tomasz Żyła, prezes zarządu nazwa.pl S.A.

Na uwagę zasługuje także systematycznie zwiększający się udział nazwa.pl w obsłudze wszystkich domen krajowych .pl (uwzględniający nowe rejestracje i odnowienia), który to wskaźnik na koniec czerwca 2015 roku wyniósł 21,12%.

nazwa.pl jest jednocześnie jedynym rejestratorem (którego dane były dostępne w raporcie za pierwszy kwartał), który nie odnotował spadku udziału w tym obszarze.
 

Szczegółowy raport NASK:

www.dns.pl/NASK_Q2_2015_RAPORT.pdf

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013-2014 TelcoNet.pl

Projekt i wykonanie: Aplikacje internetowe - Entim