Ponad 3/4 posiadaczy tabletów i smartfonów ogląda na nich TV

Tak wynika z badania "Quarterly Multi-Screen Usage Study"  przeprowadzonego przez NPD DisplaySearch. Dokładnie jest to 88 proc. posiadaczy tabletów i 82 proc. posiadaczy smartfonów.
Badanie pokazuje również, jakie są najpopularniejsze aplikacje wykorzystywane przez użytkowników tabletów i smartfonów w momencie oglądania telewizji: użytkownicy lubią sprawdzać pocztę e-mail, surfować po internecie, wysyłać wiadomości tekstowe, przeglądać Facebooka i sprawdzać pogodę. Przynajmniej od czasu do czasu 85 proc. posiadaczy tabletów i 65 proc. posiadaczy smartfonów przegląda treści online w swoich mobilnych urządzeniach zamiast patrzyć się w ekran telewizora. To co cenią najbardziej to wygoda oglądania treści z dowolnego miejsca. Większość użytkowników tabletów i smartfonów uważa, że korzystanie z ich mobilnych urządzeń wyklucza walkę o władzę nad pilotem. Warto zaznaczyć, iż jednocześnie 15 proc. (tablet) i 35 proc. (smartfony) użytkowników nigdy nie przegląda treści online na swoich moblinych urządzeniach. Najczęściej podawanym argumentem jest zbyt mały ekran oraz zbyt słaba jakość dźwięku.

Ponad 3/4 posiadaczy tabletów i smartfonów ogląda na nich TV


Proc. użytkowników oglądających treści online na mobilnych urządzeniach podczas ogladania telewizji zmienia się w zależności od rynku. W państwach dojrzałych jak np. USA, Francja, Włochy 60 proc. posiadających telewizor z funkcją internetu, od czasu do czasu przegląda treści online na tablecie. Natomiast w państwach rozwijających się jak np Brazylia, Chiny, Indie, wskaźnik wzrasta do 72 proc. Badanie NPD DisplaySerach zostało oparte na ponad 15 tys. wywiadów z 15 państw.

fot. źródło: NPD DisplaySearch Quarterly Multi-Screen Usage Study

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013-2014 TelcoNet.pl

Projekt i wykonanie: Aplikacje internetowe - Entim