SkyCash z jeszcze większym zasięgiem nad morzem


Płatności mobilne SkyCash są już dostępne w pociągach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, która 1 września br. uruchomiła regularne przewozy pasażerskie. Celem inwestycji o wartości ponad 900 mln zł było usprawnienie transportu w rejonie Trójmiasta i na Kaszubach, w tym połączenie Gdańska i Gdyni z międzynarodowym portem lotniczym w Rębiechowie. PKM stanowi jednocześnie pierwszą od 40 lat całkowicie nową, wybudowaną od podstaw linię kolejową w Polsce.

Przewoźnikiem na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej jest SKM w Trójmieście, której pociągi przewiozły w ubiegłym roku ponad 35 milionów pasażerów. Od blisko trzech lat bilety na przejazdy tym popularnym środkiem transportu są dostępne w SkyCash. Aplikacja pozwala też nabywać bilety metropolitalne, które obowiązują autobusach, tramwajach i trolejbusach na obszarze kilkunastu gmin nad Zatoką Gdańską. Dodatkowo osoby zmotoryzowane mogą poprzez SkyCash opłacać parkowanie w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i na Helu.

 


- Oddanie do użytku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej to ogromne udogodnienie dla turystów i mieszkańców trójmiejskiej metropolii. Tę wygodę dodatkowo zwiększa SkyCash. To jedyny system pozwalający kupować bilety na wszystkie najważniejsze środki transportu za pomocą jednej aplikacji, która zawsze znajduje się pod ręką – mówi Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash.

Pasażerowie korzystający z aplikacji SkyCash mogą nabywać za jej pomocą bilety na wszystkie połączenia PKM. Można za nie płacić środkami zgromadzonymi w elektronicznej portmonetce lub podłączoną do systemu kartą płatniczą. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży. Ich zakup ułatwia bezprzewodowy internet, który jest dostępny zarówno w pociągach, jaki na wszystkich przystankach PKM.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013-2014 TelcoNet.pl

Projekt i wykonanie: Aplikacje internetowe - Entim