TenderHut łączy się z warszawską spółką IT Javeo Software

– Strategia przyjęta przez grupę TenderHut od samego początku zakładała konsolidację mocno rozproszonego rynku polskich firm IT. Nasz rozwój jest oparty także o wysokiej klasy ekspertów – w tej roli doskonale sprawdzi się Jacek Zadrąg, który objął zarządzenie spółką SoftwareHut. Wspólnie zawalczymy o nowe kontrakty i rynki – komentuje Robert Strzelecki, prezes zarządu TenderHut.
Javeo specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych technologicznie projektów z zakresu IT dla największych polskich i zagranicznych firm. Jest m.in. autorem systemów wspomagających obsługę klientów dla operatora sieci komórkowej Plus GSM, systemów wsparcia sprzedaży ubezpieczeń w Link4, wsparcia procesów sprzedaży kart kredytowych w banku PKO BP, wsparcia i rozwoju webowych oraz mobilnych aplikacji ubezpieczeniowych dla MetLife, a także własnych aplikacji mobilnych, takich jak Neutralizer i Reon.io. Zespół Javeo Software, który staje się częścią SoftwareHut, od lat aktywie działa w ramach czołowych polskich wydarzeń i społeczności z sektora IT. Angażuje się między innymi w: Java Users’ Group, Scala Users’ Group i przez lata współorganizował takie konferencje, jak Confitura i Scalar oraz warsztaty programistyczne Scalania, Apache Spark.

 


– Połączenie obu spółek daje efekt synergii, który pozwoli nam na realizację jeszcze większej liczby  projektów dla klientów z całego globu. Doświadczenie pokazuje, że klienci szukają nie tylko firm produkujących dobrej jakości oprogramowanie, lecz także takich, które są w stanie realizować projekty w odpowiedniej skali. Dzięki połączeniu sił będziemy mogli skutecznie podbijać nowe rynki – tłumaczy Jacek Zadrąg, COO SoftwareHut, który w branży IT pracuje od 16 lat.
Technologiczna grupa kapitałowa TenderHut, w skład której wchodzi 6 spółek, rozwija się bardzo dynamicznie. Wartość przychodu spółki przekracza aktualnie 2,5 mln złotych miesięcznie. TenderHut w ciągu zaledwie 3 lat otworzył 7 centrów developerskich w największych polskich miastach (w Warszawie, Białymstoku, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Przemyślu i Olsztynie) oraz 8 zagranicznych przedstawicielstw (w Zurichu, Londynie, Paryżu, Monachium, Dublinie, Nowym Jorku, Sztokholmie i Kopenhadze). Obecnie firma planuje ekspansję na rynki dalekiego wschodu – Japonię oraz Chiny. TenderHut jest najszybciej rozwijającą się firmą IT w Polsce oraz 23. w Europie – wg najnowszego rankingu brytyjskiego dziennika Financial Times. Grupa Kapitałowa jest też pomysłodawcą wielu przedsięwzięć związanych z rozwojem polskiej branży IT, w tym ogólnopolskiej inicjatywy SoDA – Software Development Association, mającej na celu ułatwianie współpracy pomiędzy firmami tworzącymi oprogramowanie. TenderHut aktywnie promuje także ideę Białostockiej Puszczy Krzemowej, realizując ją między innymi poprzez zaangażowanie w działalność Klastra Technologicznego Infotech.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013-2014 TelcoNet.pl

Projekt i wykonanie: Aplikacje internetowe - Entim